Atrakcje w pobliżu Karwi

Polskie Morze przyciąga turystów nie tylko z kraju, ale także z całego świata. Jednym z popularniejszych celów od dawna jest Karwia. W okresie letnim to tętniąca życiem miejscowość znana z piaszczystej plaży, o tej samej nazwie. Panuje tam zgiełk oraz długie kolejki do stoisk z wędzonymi rybami. Co jeśli jednak chcemy od tego odpocząć?. Okolica Karwi również ma do zaoferowania turystom moc atrakcji, z dala od plażowego zgiełku.

Kompleks Kaszubskie Oko

Ten turystyczno-rekreacyjny kompleks znajduje się około 20 kilometrów od Karwi, w miejscowości Gniewino. Został on wybudowany na kształt ludzkiego oka, gdzie rolę źrenicy spełnia wieża widokowa, kwiatowe rabaty imitują tęczówkę, a drewniane pargole symbolizują rzęsy. Ze szczytu wieży widokowej, możemy podziwiać przepiękne bałtyckie krajobrazy. Będąc na miejscu możemy zagrać w ziemne szachy, golfa, a dzieci mogą korzystać z placów zabaw.  Dodatkową atrakcją jest park linowy. Dla kierowców, istnieje szansa sprawdzenia swoich umiejętności na torze gokartowym. Po wyczerpującym dniu możemy odpocząć i posilić się smaczną rybką w pobliskiej restauracji. 

źródło: okiemmalexaa.pl

Lunapark Sowiński

To oddalony około 15 kilometrów od Karwi Lunapark.To świetna atrakcja dla wszystkich tych, którzy chcą podziwiać niesamowite widoki, korzystając z nieszablonowych rozwiązań, przy odrobinie adrenaliny. Znajduje się tam największa w Polsce kolejka górska, której tor mierzy sobie pół kilometra długości. Dla amatorów wodnych rozrywek, czekają pływające łabędzie i kajaki. Dla tych, którzy lubią się bać, przygotowany jest także zamek grozy i zamek Azteków. Zwolennicy dobrego humoru, mogą spróbować swoich sił w pałacu śmiechu.

Zamek w Krokowej

W odległości około 7 kilometrów od Karwi, znajduje się niesamowity Zamek w Krokowej. Znajdziemy w nim Muzeum Regionalne. To jeden z cenniejszych zabytków województwa Pomorskiego, a także jedna z głównych jego atrakcji. Jak każdy zamek, ten także posiada swoją białą damę. Jest nią Luiza von Krockow, utalentowana hrabina która przyczyniła się do rozkwitu zamku w wieku XVIII.

źródło: polskieszlaki.pl

Latarnia Morska w Rozewiu

Około 9 kilometrów od Karwi, na przylądku Rozewie, znajduje się latarnia morska. Dysponuje ona największym nominalnym zasięgiem, wśród wszystkich nadmorskich latarni. Wiąże się z nią legenda szwedzkiego statku. Ponoć rozbił się on w okolicy Rozewia, a zrozpaczona córka kapitana, która jako jedyna ocalała z katastrofy, co noc rozpalała na brzegu ognisko, by inne statki nie spotkał taki sam los.