Karwia – gdzie zjeść?

Gdzie zjeść w Karwii?

Karwia jest niewielką, uroczą miejscowością na Pomorzu. Znajduje się w pięknym miejscu, z którego mamy niedaleko na plażę, blisko do Jastrzębiej Góry i do Łeby. Po całodziennych podróżach warto jednak zastanowić się gdzie zjeść pyszny obiad lub podwieczorek w Karwii? Polecanych jest wiele punktów, które są godne uwagi. Warto zajrzeć do Baru Rodzinnego, gdzie panuje luźna atmosfera i można zjeść tradycyjny obiad z rodziną. Restauracja proponuje świeże ryby, pyszne zapiekane ziemniaczki, kotlety schabowe oraz urozmaicone zestawy surówek.

Kolejnym ciekawym miejscem, w którym można dobrze zjeść w Karwii jest Poezja Smaku. Znajdziemy tu wybornego łososia w sosie koperkowym i pyszne domowe zupy. Jest to nieduży lokal gastronomiczny, z niewielką kartą dań, jednak smak i jakość potraw są na najwyższym poziomie. Warto wstąpić także do oryginalnej restauracji 5-ta Klepka. Znajdziemy w niej szeroki wybór makaronów, pyszne burgery domowej roboty oraz nietypowe owoce morza. Miejsce to ma ładny, nadmorski wystrój i choć trzeba chwilę zaczekać na serwowane dania – to z pewnością warto!

karwia gdzie zjeść

Karwia – gdzie najlepsza ryba?

Jak morze – to oczywiście ryba. Może to być dorsz z masełkiem czosnkowym, łosoś w białym winie, zapiekany sandacz oraz coraz bardziej modny turbot. Dobrze przyrządzonych ryb, a tym samym pysznych smaków, możemy szukać w Restauracji Złota Rybka w Karwii oraz w Barze Muszelka. W wielu punktach Karwii dobra ryba to podstawa – zdaje się, że kucharze o tym nie zapominają. Posiłek ten ma wiele właściwości zdrowotnych i walorów smakowych – dobrze przyrządzona ryba pozostaje na długo w pamięci podróżników i turystów.

karwia gdzie na ryby

Karwia – gdzie z dzieckiem na obiad?

Jeśli chcemy znaleźć najlepsze miejsce na obiad z dziećmi w Karwii – warto odwiedzać przydrożne bary i restauracje w mieście, gdzie znajdziemy bogactwo smaków i świetnych kucharzy z pasją. Warto wstąpić na przykład do restauracji Dziadówka, gdzie zachwycą nas duże porcje dań albo do Baru u Rybaka, w którym dzieci na pewno znajdą coś dla siebie!

karwia z dzieckiem