Karwia – jakie ma do zaoferowania atrakcje?

Pobyt w Karwi to także znakomita okazja do zapoznania się z okolicznymi miejscowościami i oferowanymi przez nie atrakcjami. Należy do nich choćby pochodzący z II połowy XIV wieku Zamek w Krokowej. Wraz z rozciągającym się przy nim parkiem stanowi perełkę architektoniczną okolicy. Dziś mieszczą się w nim hotel, restauracja i neogotycki kościół św. Katarzyny.

Kolejnym wartym uwagi miejscem położonym w okolicy Karwi są Groty w Mechowie. Jaskinia Mechowska stanowi jeden z najcenniejszych zabytków przyrodniczych na Pomorzu Gdańskim. Jest to niewielka jaskinia, którą tworzy 61 metrów korytarzy.

Poznając okolice, warto również zaglądnąć na Kaszubskie Oko, czyli wieżę widokową, z której rozpościera się niesamowity widok na morenowe wzgórza Jeziora Żarnowieckiego, pozostałości po elektrowni jądrowej, farmę Elektrowni Wiatrowych i oczywiście Morze Bałtyckie.

Fanom latarni morskich z pewnością spodoba się pomysł przebycia Szlaku Latarni Morskich woj. pomorskiego. Tworzą je dwa obiekty tego typu w Gdańsku oraz te usytuowane w Spocie, Helu, Jastarni, Rozewie, Stilo, Człopino i Ustce.